0
Your Cart
0
Your Cart

Par ‘Plāno Ēst’ ideju

Mani sauc Māra Vizule un esmu Plāno Ēst idejas autore. Doma par maltīšu plānošanu radās ne tikai grūtākai kļūstot ikdienai mājās ar diviem maziem bērniem, bet arī redzot sabiedrības tendeces un dzīvesveidu attiecībā pret pārtiku. 

Mūsdienu attīstītā rūpniecība un loģistika spēj nodrošināt teju visu pārtikas sortimenta pieejamību visa gada garumā. Līdz ar to, pazūd sezonalitātes princips attiecībā uz pārtikas produktu izvēli, kas, manuprāt, ir nepareizi. Tāpat, sabiedrībai ir izstrādājies ieradums iepirkties, balstoties uz mirkļa impulsiem un ‘ķert uz atlaidēm’, nopērkot vairāk nekā vajag, kā arī to, ko nemaz nevajag. Rezultātā ledusskapī nonāk kas lieks vai par ilgu stāvējis, un tiek izmesta pārtika. Turklāt, izmesta pārtika nav tikai iztērēta nauda. Pārtikas atkritumi atstāj milzīgu ietekmi uz vidi. Pārtiku izmetot, tiek izšķērdēti dabas resursi un apdraudēta bioloģiskā daudzveidība, un, pārtikas atkritumiem sadaloties, rodas siltumnīcefekta gāzes, kas veicina klimata pārmaiņas.

Es uzskatu, ka iknedēļas maltīšu plānošana spētu mainīt šos sabiedrības iepirkšanās ieradumus. Plānojot ēdienkarti un iepirkumus, mēs netikai samazināsim izmestās pārtikas apjomus, bet arī mūsu iepirkšanās būs raitāka, tēriņi mazāki un uzturs sabalansētāks. Plānotājs ir ērti lietojams, jo gan maltīšu plāns, gan iepirkumu saraksts ir izplēšams un pieliekams pie ledusskapja vai paņemams līdzi uz veikalu. Tajā atrodams arī kāds vērtīgs padoms vai atgādinājums par uzturu, sezonāliem produktiem, kā arī idejas aši un viegli pagatavojamām maltītēm brīžos, kad trūkst ideju.

Es plānoju ēst un aicinu arī tevi to darīt!